Posledné
vyhľadávania:
Všetko, 0 € - Všetko, 0 € -

Dražba rodinného domu v Martine

Dražba rodinného domu v Martine

Lokalita

Podhájska, Martin, okres Martin, Žilinský kraj

Vyvolávacia cena115 200,00 €
Zábezpeka20 000,00 €
Dátum dražby08.08.2019 15:00 o 20 dní
1. obhliadka22.07.2019 09:00 o 3 dni
2. obhliadka05.08.2019 09:00 o 17 dní
Miesto dražbyHotel Turiec, A. Sokolíka 2, Martin
Kontakty Telefón02/5949 0128

Popis predmetu dražby

Predmetom dražby je rodinný dom, ktorý sa nachádza na rohu ulíc Podhájskej a Košarišťanovej v Martine v mestskej časti Podháj, spolu s pozemkami o celkovej výmere 745 m2. Mestská časť sa nachádza cca 2 km od centra Marina, neďaleko sa nachádza zastávka MHD. Rodinný dom je v užívaní od roku 1966. Jedna sa o trojpodlažný objekt, ktorý je čiastočne podpivničený s obytným prízemím a podkrovím s manzardami a povalou. V suteréne sú 4 skladové priestory, chodba a sklad, na prízemí sa nachádza vstupná veranda a chodba s krbovou pecou, kúpeľňa, samostatné WC, kuchyňa, špajza, obývacia iuba a dve spálne. V podkroví sú umiestnené dve izby, z toho jedna s loggiou a povalový priestor. Obytné miestnosti sú orientované takmer na všetky svetové strany. 

 

Suterén (výmera: 48,18 m2):          chodba , schodisko a sklad pod schodiskom, dreváreň, pivnica na zemiaky a dva sklady

Prízemie (výmera: 142,37 m2):         vstupná otvorená veranda, chodba s krbovou pecou na pevné palivo, samostatné schodisko do suterénu a podkrovia, kuchyňa, špajza,  kúpeľňa, samostatné WC, obývacia izba a dve spálne

Podkrovie (výmera: 129,87 m2):       vstupné schodisko a chodba,  izba s loggiou na západnej strane s oknom do ulice,  izba  s oknom na východnú stranu a povalový priestor.

Konštrukčné a materiálové vyhotovenie: 

Základy domu sú vyhotovené ako základové pásy z prostého betónu s vodorovnou izoláciou. Obvodové steny suterénu sú vyhotovené z monolitického betónu, sokel je murovaný z lomového kameňa a obvodové steny prízemia   aj vnútorné nosné steny sú vyhotovené z tehál v hrúbke 450 mm. Murivo podkrovia je vyhotovené taktiež z tehál. Deliace steny sú z tehál. Nadodverné a nadokenné preklady sú monolitické. Stropy nad suterénom a prízemím sú železobetónové prefabrikované a v podkroví sú  drevené trámové zo spodným záklopom s podhľadom z omietky. Prepojenie prízemia zo suterénom  a  podkrovím je zabezpečené betónovým schodiskom s povrchom opatreným  stupnicami s podlahoviny na báze PVC.  Konštrukcia krovu na dome  je drevená sedlová strecha  s a strešnú krytinu tvorí keramická pálená krytina.  Nad otvorenou verandou je vybudovaná plochá strecha s krytinou z pozinkovaného plechu. Strecha je odvodnená vonkajšími žľabmi a zvodmi z pozinkovaného plechu. Povrchová úprava fasády je vyhotovená z brizolitovej omietky. Vnútorné omietky sú vápenné štukové hladké. V  kuchyni aj kúpeľni sú vyhotovené keramické obklady stien. Výplne okenných otvorov sú na celom dome pôvodné drevené skriňové okná. Vstupné dvere do domu aj na loggiu v podkroví  sú taktiež pôvodné  drevené, čiastočne zasklené .  Nášľapné vrstvy na prízemí vo verande a v chodbe sú z  keramickej aj terazzo dlažby a v ostatných obytných miestnostiach je namontovaná  podlahovina na báze PVC a v obývacej izbe je namontovaná podlaha z laminátových veľkoplošných parkiet. V kuchyni je  namontovaná  kuchynská linka zo smaltovaným drezom, plynovým  sporákom a zabudovanou chladničkou s mrazničkou. Systém vykurovania v dome je realizovaný lokálne pecou na pevné palivo umiestnenou v chodbe na prízemí. V spálni na prízemí aj v podkroví sú namontované taktiež lokálne pece na pevné palivo.  Ohrev TÚV je zabezpečený zásobníkovým plynovým ohrievačom umiestneným v kúpeľni na prízemí.   Rodinný dom je zásobovaný pitnou vodou vodovodnou prípojkou z verejného rozvodu vody. Splaškové vody sú odvádzané do  verejnej kanalizácie.  Prepojenie rodinného domu na elektrickú energiu je realizované z existujúceho vzdušného vedenia zo stĺpa osadeného oproti domu na opačnej strane  na ulici Podhájskej vzdušnou prípojkou, ktorá je zaústená v konzole v štítovom obvodovom murive podkrovia.  Dom sa nachádza vo veku primeranom technickom stave,  jeho životnosť  je stanovená odborným odhadom v súlade s predpisom a opotrebenie je vypočítané lineárnou  metódou. Skutkový stav domu a jeho interiér je zobrazený v prílohe výkresovej časti aj vo fotodokumentácii.

Podľa znalca, došlo ku dňu zisťovania 20.8.2018 k úprave podkrovia na celú zastavanú plochu mimo verandy, ktorá však podľa zistenia je prístupná ako terasa cez osadené terasové dvere,  výmene strešnej krytiny odborne ROVA plech alebo podobné produkty poplastovaný pozink. Čiastočná rozostavanosť vonkajšej omietky. Sú nové plastové okná so žalúziami, nová kuchyňa 4,0m odhad a 2x WC bez umývadla. Je zrejme zrekonštruované vykurovanie, ÚK s telesami plechovými, kotol na pevné palivo podľa majiteľky.

Technické riešenie v roku 2018, ako odborný odhad znalca podľa pomôcok a zistenia na mieste:

Technické riešenie:

1. Podzemné podlažie: Zvislé nosné konštrukcie - z monolitického betónu; deliace konštrukcie - tehlové (priečkovky). Vodorovné nosné konštrukcie - stropy - s rovným podhľadom betónové monolitické. Schodisko – PVC. Úpravy vonkajších povrchov - fasádne omietky - škrabaný brizolit. Úpravy vnútorných povrchov - vnútorné omietky - vápenné štukové, stierkové plsťou hladené. Výplne otvorov - dvere - hladké plné alebo zasklené; okná - jednoduché drevené alebo oceľové. Podlahy - dlažby a podlahy ost. miestností - cementový poter, tehlová dlažba. Vykurovanie - ústredné vykurovanie  - teplovod. s rozvod. bez ohľadu na mat. a radiátormi - oceľ. a vykurovacie panely. Vnútorné rozvody elektroinštalácie - elektroinštalácia ( bez rozvádzačov) - svetelná, motorická; elektrický rozvádzač - s automatickým istením.

1. Nadzemné podlažie: Základy - betónové - objekt s podzemným podlažím s vodorovnou izoláciou. Zvislé nosné konštrukcie - murované z tehál (plná) v skladobnej hr. nad 40 do 50 cm; deliace konštrukcie - tehlové (priečkovky, CDM, panelová konštrukcia, drevené). Vodorovné nosné konštrukcie - stropy - s rovným podhľadom drevené trámové prevažne. Schodisko - liate terazzo, betónová, keramická dlažba. Strecha - krovy - väznicové valbové, stanové; krytiny strechy na krove - plechové pozinkované; klampiarske konštrukcie strechy - z pozinkovaného plechu len žľaby a zvody, záveterné lišty. Úpravy vonkajších povrchov - fasádne omietky - škrabaný brizolit čiastočne- Úpravy vnútorných povrchov - vnútorné omietky - vápenné štukové, stierkové plsťou hladené; vnútorné obklady - prevažnej časti kúpeľne min.nad 1,35 m výšky;  - vane;  - WC min. do výšky 1 m;  - kuchyne min. pri sporáku a dreze (ak je drez na stene). Výplne otvorov - dvere - hladké plné alebo zasklené; okná - plastové s dvoj. s trojvrstvovým zasklením; okenné žalúzie – kovové. Podlahy - podlahy obytných miestností (okrem obytných kuchýň) - podlahoviny gumové, z PVC, lino; dlažby a podlahy ost. miestností - keramické dlažby. Vybavenie kuchýň - sporák elektrický s elektrickou rúrou a keramickou platňou;  - chladnička alebo mraznička (zabudovaná);  - drezové umývadlo oceľové smaltované;  - kuchynská linka z materiálov na báze dreva (za bežný meter rozvinutej šírky). Vybavenie kúpeľní - vaňa oceľová smaltovaná;  - umývadlo; vodovodné batérie - pákové nerezové so sprchou;  - pákové nerezové;  - ostatné; záchod - splachovací bez umývadla. Ostatné vybavenie - kozub - s uzatvoreným ohniskom. Vykurovanie - ústredné vykurovanie  - teplovod. s rozvod. bez ohľadu na mat. a radiátormi - oceľ. a vykurovacie panely; zdroj vykurovania - kotol ústredného vykurovania na tuhé palivá;  - lokálne - na tuhé palivá obyčajné. Vnútorné rozvody vody - z pozinkovaného potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja; zdroj teplej vody - zásobníkový ohrievač elektrický, plynový alebo kombinovaný s ústredným vykurovaním. Vnútorné rozvody kanalizácie - plastové  a azbestocementové potrubie. Vnútorné rozvody elektroinštalácie - elektroinštalácia ( bez rozvádzačov) - svetelná, motorická; elektrický rozvádzač - s automatickým istením.

2. Nadzemné podlažie: Zvislé nosné konštrukcie - murované z iných materiálov (Ytong) v skladobnej hrúbke nad 40 do 50cm; deliace konštrukcie - tehlové (priečkovky, Ytong). Vodorovné nosné konštrukcie - stropy - s rovným podhľadom drevené trámové. Schodisko - PVC, guma. Úpravy vonkajších povrchov - fasádne omietky - škrabaný brizolit, omietky na báze umelých látok. Úpravy vnútorných povrchov - vnútorné omietky - vápenné štukové, stierkové plsťou hladené; vnútorné obklady - WC min. do výšky 1 m. Výplne otvorov - dvere - hladké plné alebo zasklené; okná - plastové s dvoj. s trojvrstvovým zasklením; okenné žalúzie – kovové. Podlahy - podlahy obytných miestností (okrem obytných kuchýň) - parkety, vlysy (okrem bukových), korok, veľkoplošné parkety (drevené, laminátové); dlažby a podlahy ost. miestností - keramické dlažby. Vybavenie kúpeľní - záchod - splachovací bez umývadla. Ostatné vybavenie - kozub - s uzatvoreným ohniskom. Vykurovanie - ústredné vykurovanie  - teplovod. s rozvod. bez ohľadu na mat. a radiátormi - oceľ. a vykurovacie panely; zdroj vykurovania - lokálne - na tuhé palivá obyčajné. Vnútorné rozvody vody - z plastového potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja. Vnútorné rozvody elektroinštalácie - elektroinštalácia ( bez rozvádzačov) - svetelná; elektrický rozvádzač - s automatickým istením.

Kontaktné údaje: 02 59 49 01 28

Pozícia na mape

Iné dražby v tomto kraji

Newsletter

Chcem byť pravidelne informovaný o dražbách. Súhlasím so zasielaním noviniek

Kontaktujte nás

Telefón (02) 5949 0111, (02) 5949 0133
E-mail zaujem@drazobnaspolocnost.sk

Na stránkach používame cookies.

Prihlásenie k odberu noviniek

Vyplňte Váš email a označte tie kraje, o ktorých chcete dostávať novinky do Vašej emailovej schránky.Máte záujem o túto dražbu?

Dajte nám Vaše kontaktné informácie a my sa Vám ozveme.

Zadajte prosím meno.
Zadajte prosím telefonický kontakt.

Týmto, ako záujemca o dražby realizované Dražobnou spoločnosťou, a.s., IČO: 35 849 703, Zelinárska 6, 821 08 Bratislava, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, odd.: Sa, vložka č.: 3070/B (ďalej len “Dražobná spoločnosť, a.s.”) udeľujem súhlas so spracúvaním osobných údajov o mojej osobe, konkrétne meno, priezvisko, telefónne číslo, mailová adresa podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a rady (EÚ) 2016/679 z 17. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov (ďalej „GDPR“) a podľa zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „zákon 18/2018“), spoločnosti Dražobná spoločnosť, a.s., a to pre účely databázy poštového, telefonického, a mailového kontaktu záujemcov o účasť na dražbe. Súhlas so spracúvaním osobných údajov platí po dobu 10 rokov. Udelený súhlas je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailu na: zaujem@drazobnaspolocnost.sk .

Za týmto účelom budú uvedené osobné údaje poskytnuté i osobám povereným Dražobnou spoločnosťou, a.s. na vykonávanie činností súvisiacich s realizáciou dražby.

Ako dotknutá osoba vyhlasujem, že som si vedomá svojich práv v zmysle čl. 12 – čl. 23 GDPR .

Zároveň vyhlasujem, že poskytnuté údaje sú pravdivé, boli poskytnuté slobodne a za nepravdivosť osobných údajov zodpovedám.

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Zaujíma Vás táto dražba?

Vyplňte Váš email a my Vás budeme informovať o zmenách a dôležitých termínoch tejto dražby.

Týmto, ako záujemca o dražby realizované Dražobnou spoločnosťou, a.s., IČO: 35 849 703, Zelinárska 6, 821 08 Bratislava, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, odd.: Sa, vložka č.: 3070/B (ďalej len “Dražobná spoločnosť, a.s.”) udeľujem súhlas so spracúvaním osobných údajov o mojej osobe, konkrétne meno, priezvisko, telefónne číslo, mailová adresa podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a rady (EÚ) 2016/679 z 17. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov (ďalej „GDPR“) a podľa zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „zákon 18/2018“), spoločnosti Dražobná spoločnosť, a.s., a to pre účely databázy poštového, telefonického, a mailového kontaktu záujemcov o účasť na dražbe. Súhlas so spracúvaním osobných údajov platí po dobu 10 rokov. Udelený súhlas je možné kedykoľvek odvolať zaslaním e-mailu na: zaujem@drazobnaspolocnost.sk .

Za týmto účelom budú uvedené osobné údaje poskytnuté i osobám povereným Dražobnou spoločnosťou, a.s. na vykonávanie činností súvisiacich s realizáciou dražby.

Ako dotknutá osoba vyhlasujem, že som si vedomá svojich práv v zmysle čl. 12 – čl. 23 GDPR .

Zároveň vyhlasujem, že poskytnuté údaje sú pravdivé, boli poskytnuté slobodne a za nepravdivosť osobných údajov zodpovedám.

Práva dotknutej osoby: Dotknutá osoba má v súlade s čl. 12 GDPR na základe svojej žiadosti právo na bezplatné poskytnutie všetkých informácií týkajúcich sa spracúvania jej osobných údajov od prevádzkovateľa, a to v stručnej, transparentnej, zrozumiteľnej a ľahko dostupnej forme, formulované jasne a jednoducho. Informácie sa poskytujú písomne, elektronicky alebo inými prostriedkami. Ak sú žiadosti dotknutej osoby zjavne neopodstatnené alebo neprimerané pre opakujúcu sa povahu, môže prevádzkovateľ požadovať za vybavenie takej žiadosti od dotknutej osoby primeraný poplatok alebo môže odmietnuť konať na základe takej žiadosti. Prevádzkovateľ je povinný poskytnúť dotknutej osobe informácie o opatreniach, ktoré prijal na základe jej žiadosti podľa čl 15 až 22 GDPR, bez zbytočného odkladu, najneskôr do 1 mesiaca od doručenia žiadosti.

Informácie podľa čl. 13 GDPR:

a) totožnosť a kontaktné údaje prevádzkovateľa – Dražobná spoločnosť, a.s., Zelinárska 6, 821 08 Bratislava, tel: 02-59490111, www.drazobnaspolocnost.sk , zaujem@drazobnaspolocnost.sk

b) kontaktné údaje prípadnej zodpovednej osoby – Dražobná spoločnosť, a.s. nemá ustanovenú zodpovednú osobu

c) účel spracúvania, na ktorý sú osobné údaje určené – databáza poštového, telefonického a mailového kontaktu záujemcov o účasť na dražbe

d) oprávnené záujmy prevádzkovateľa – v prípade, ak počas lehoty spracovania osobných údajov o dotknutej osobe dôjde k občiansko-právnemu alebo trestno-právnemu konaniu týkajúcemu sa predmetu dražby, o ktorý dotknutá osoba prejavila záujem a vo vzťahu, ku ktorému poskytla Dražobnej spoločnosti, a.s. svoje osobné údaje, dotknutá osoba berie na vedomie, že v takom prípade dôjde k zmene účelu spracúvania poskytnutých osobných údajov, a tieto sa budú ďalej spracúvať podľa čl. 6 ods. 1 písm. f) GDPR na účely občiansko-právneho alebo trestno-právneho konania, a to až do ich právoplatného skončenia

e) príjemcovia osobných údajov - osoby poverené Dražobnou spoločnosťou, a.s. na výkon činností v oblasti organizovania dobrovoľných dražieb, sprostredkovania predaja, reklamnej a propagačnej činnosti, administrátori Dražobnej spoločnosti, a.s. za účelom správy webovej stránky a informačného systému Dražobnej spoločnosti osobné údaje môžu byť ďalej poskytnuté súdom v prípade občiansko-právneho konania alebo orgánom činným v trestnom konaní v prípade trestno-právneho konania, kontrolným orgánom kontrolujúcim činnosť dražobníka (napr. MS SR, SFJ), notárovi, ktorý osvedčuje priebeh dražby notárskou zápisnicou, navrhovateľovi dražby, v prípade účastníka dražby - vydražiteľa aj príslušnému Okresnému úradu, katastrálnemu odboru

f) osobné údaje nebudú prenášané do tretej krajiny.

g) doba uchovávania osobných údajov a kritériá na jej určenie – osobné údaje budú uchovávané po dobu platnosti súhlasu dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov, najdlhšie po dobu uchovania dražobného spisu a v prípade prebiehajúceho občiansko-právneho alebo trestno-právneho konania do jeho právoplatného skončenia

h) dotknutá osoba má právo požadovať prístup k osobným údajom týkajúcim sa dotknutej osoby, má právo na ich opravu alebo vymazanie alebo obmedzenie spracúvania a má právo namietať proti spracúvaniu a právo na presnosť údajov

i) dotknutá osoba má právo podať sťažnosť týkajúcu sa spracúvania jej osobných údajov Úradu na ochranu osobných údajov SR

j) pri spracúvaní osobných údajov sa nepoužíva automatizované rozhodovanie ani profilovanie.

Podľa čl. 15 GDPR dotknutá osoba má právo získať od prevádzkovateľa potvrdenie o tom, či sa spracúvajú osobné údaje, ktoré sa jej týkajú, a ak tomu tak je, má právo získať prístup k týmto osobným údajom a informácie o: i. účele spracúvania, ii. kategóriách dotknutých osobných údajov, iii. informácie o prípadných príjemcoch osobných údajov, iv. predpokladanej dobe uchovávania osobných údajov, v. existencii práva na opravu osobných údajov alebo ich vymazanie alebo obmedzenie spracúvania alebo práva namietať proti spracúvaniu, vi. existencii práva podať sťažnosť Úradu na ochranu osobných údajov SR, vii. informácie o zdroji osobných údajov, viii. informácie o existencii automatizovaného rozhodovania vrátane profilovania. Prevádzkovateľ poskytne dotknutej osobe kópiu spracúvaných osobných údajov.

Podľa čl. 16 GDPR má dotknutá osoba právo, aby prevádzkovateľ vykonal bez zbytočného odkladu opravu nesprávnych osobných údajov, ktoré sa jej týkajú, Dotknutá osoba má zároveň právo na doplnenie neúplných osobných údajov.

Podľa čl 17 GDPR má dotknutá osoba právo dosiahnuť u prevádzkovateľa bez zbytočného odkladu vymazanie jej osobných údajov z dôvodov, že i. osobné údaje už nie sú potrebné na účely, na ktoré sa získavali alebo inak spracúvali; ii. dotknutá osoba odvolá súhlas, na základe ktorého sa osobné údaje spracúvali a neexistuje iný právny základ pre spracúvanie; iii. dotknutá osoba namieta voči spracúvaniu podľa čl. 21 ods. 1 GDPR a neexistujú žiadne oprávnené dôvody na spracúvanie alebo dotknutá osoba namieta voči spracúvaniu podľa čl. 21 ods. 2; iv. osobné údaje sa spracúvali nezákonne; v. osobné údaje musia byť vymazané na základe všeobecne záväzného právneho predpisu; vi. osobné údaje sa získavali v súvislosti s ponukou služieb informačnej spoločnosti podľa čl. 8 ods. 1 GDPR. Prevádzkovateľ nie je povinný osobné údaje dotknutej osoby vymazať, pokiaľ je spracúvanie potrebné: i. na uplatnenie práva na slobodu prejavu a informácií,; ii. na splnenie zákonnej povinnosti, ktorá si vyžaduje spracúvanie podľa všeobecne záväzného právneho predpisu, alebo na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme alebo pri výkone verejnej moci zverenej prevádzkovateľovi; iii. z dôvodov verejného záujmu v oblasti verejného zdravia; iv. na účely archivácie vo verejnom záujme, na účely vedeckého alebo historického výskumu, či na štatistické účely, pokiaľ je pravdepodobné, že právo na vymazanie znemožní alebo závažným spôsobom sťaží dosiahnutie cieľov takéhoto spracúvania; v. na preukazovanie, uplatňovanie alebo obhajovanie právnych nárokov.

Podľa čl. 18 GDPR dotknutá osoba má právo, aby prevádzkovateľ obmedzil spracúvanie v týchto prípadoch: i. dotknutá osoba napadne správnosť osobných údajov, a to počas obdobia umožňujúceho prevádzkovateľovi overiť správnosť osobných údajov; ii. spracúvanie je protizákonné a dotknutá osoba namieta proti vymazaniu osobných údajov a žiada namiesto toho obmedzenie ich použitia; iii. prevádzkovateľ už nepotrebuje osobné údaje na účely spracúvania, ale potrebuje ich dotknutá osoba na preukázanie, uplatňovanie alebo obhajovanie právnych nárokov; iv. dotknutá osoba namietala voči spracúvaniu podľa čl. 21 ods. 1 GDPR, a to až do overenia, či oprávnené dôvody na strane prevádzkovateľa prevažujú nad oprávnenými dôvodmi dotknutej osoby.

Podľa čl. 19 GDPR prevádzkovateľ oznámi každému príjemcovi, ktorému boli osobné údaje poskytnuté, každú opravu alebo vymazanie osobných údajov alebo obmedzenie spracúvania uskutočnené podľa čl. 16, 17 ods. 1 a 18 GDPR, pokiaľ to nie je nemožné alebo si to nevyžaduje neprimerané úsilie. Prevádzkovateľ o týchto príjemcoch informuje dotknutú osobu, pokiaľ to dotknutá osoba požaduje.

Podľa čl. 20 GDPR má dotknutá osoba právo získať svoje osobné údaje od prevádzkovateľa v štruktúrovanom, bežne používanom a strojovo čitateľnom formáte a má právo preniesť tieto údaje ďalšiemu prevádzkovateľovi, ak: i. sa spracúvanie zakladá na súhlase dotknutej osoby podľa čl. 6 ods. 1 písm. a) alebo čl. 9 ods. 2 písm. a) alebo na zmluve podľa čl. 6 ods. 1 písm. b) GDPR a ii. ak sa spracúvanie vykonáva automatizovanými prostriedkami. Dotknutá osoba má pri uplatňovaní svojho práva na prenos údajov právo na prenos osobných údajov priamo od jedného prevádzkovateľa druhému prevádzkovateľovi, pokiaľ je to technicky možné.

Podľa čl. 21 GDPR dotknutá osoba má kedykoľvek právo namietať proti spracúvaniu svojich osobných údajov, ktoré je vykonávané podľa čl 6 ods. 1 písm. e) alebo f) vrátane namietania proti profilovaniu. Prevádzkovateľ nemôže ďalej spracúvať osobné údaje, pokiaľ nepreukáže nevyhnutné oprávnené dôvody na spracúvanie, ktoré prevažujú nad záujmami, právami a slobodami dotknutej osoby, alebo dôvody na preukazovanie, uplatňovanie alebo obhajovanie právnych nárokov. Ak dotknutá osoba namieta proti spracúvaniu na účely priameho marketingu, osobné údaje sa už na také účely nesmú spracúvať.

Podľa čl. 22 GDPR dotknutá osoba má právo na to, aby sa na ňu nevzťahovalo automatizované individuálne rozhodovanie, vrátane profilovania, ktoré má právne účinky týkajúce sa dotknutej osoby prípadne ju podobne významne ovplyvňujú.

Súhlas so spracovaním osobných údajov